چاپ سیلک

چاپ , چاپ سیلک , کیفیت چاپ سیلک , زمان تحویل چاپ سیلک

چاپ سیلک


چاپ سیلک (Screen Printing) یکی از روش های چاپ صنعتی برای تصاویر است که برای نخستین بار در کشور ژاپن بوجود آمد، چون در آن زمان پارچه های ابریشمی برای چاپ کاربرد داشت، این روش به سیلک ابریشم معروف شد.

نحوه چاپ سیلک

سیلک نوعی روش چاپ و تکثیر است که بر روی اشیای مختلف، در شکل‌ها و اندازه‌های گوناگون، قابل اجرا می باشد. در این نوع از چاپ هم از تک رنگ و هم چند رنگ می توان استفاده کرد.

در این روش از پارچه و توری با سوراخ‌های بسیار ریز یا درشت بسته به نوع سطح چاپ شونده، میتوان استفاده کرد. توری را در قابی ثابت و تصویر مورد نظر را روی این توری منعکس می کنند. سپس بخش‌هایی از تصویر که نباید رنگ بخورد با ماده‌ای مسدودکننده مانند موم پوشیده می‌شود.

این قاب توری را در این حالت شابلون یا کلیشه می‌نامند. سپس مرکب چاپ یا رنگ را با فشار کاردک یا غلطک به سطح چاپ شونده منتقل می‌کنند. رنگ یا مرکب فقط از بخش‌هایی که مسدود نشده به کاغذ یا سطح چاپ شونده منتقل می‌شود و تصویر روی آن ظاهر می‌گردد.

چاپ سیلک در چه هدایای تبلیغاتی کاربرد دارد؟

این نوع از چاپ از ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین هدایای تبلیغاتی را تحت پوشش قرار می دهد.

از این چاپ برای تصویر روی شیشه‌های شیر، آب معدنی و نوشابه‌های متداول، انواع پارچه و مواد چینی و سرامیک و فلز و تابلوهای راهنمایی و رانندگی، دستگاه‌های صوتی و برخی از پوسترهای تبلیغاتی و کارهای هنری و …. می توان استفاده کرد.

از چاپ سیلک برای چاپ بر روی نایلکس و نایلون، کرافت ها ( ساک های کاغذی ) ، cd و dvd، دفتر تلفن، سررسید و سالنامه، تقویم دیواری، چرم و مقوا، جعبه کفش، جعبه شیرینی، هدایای تبلیغاتی نظیر خودکار، ساعت، تی شرت استفاده می شود.

کیفیت کاری چاپ سیلک

در این نوع چاپ رنگ بصورت مستقیم بر روی محصولات قرار می گیرد و این مساله باعث دوام بخشیدن به کار و بالا رفتن کیفیت این چاپ نسبت به سایر مدل های چاپی می شود، یادتان باشد که برای هر وسیله، باید از رنگ مخصوص به خودش استفاده کنید.

زمان تحویل چاپ سیلک

زمان شروع کار این چاپ با پیگیری مشتری و تایید طرح مورد نظر آغاز شده، پس از ساخت کلیشه برای چاپ آماده میشود که این مرحله بین 4 تا 8 روز کاری زمان می برد.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!