پیدایش چاپ سابلیمیشن

پیدایش چاپ سابلیمیشن | چاپ ارزان | چاپ و تبلیغات | چاپ آریانوس | چاپ سابلیمیشن

پیدایش چاپ سابلیمیشن به سال های ۱۹۲۹ بر می گردد اما قبل از آن باید اشاره ای کنیم به هزاران سال پیش که صنعت چاپ زندگی بشر را متحول کرد . از قرن هفتم میلادی واژه ی چاپ وارد فرهنگ لغت فارسی شده، اما خود عمل چاپ از حدود ۵ قرن قبل از میلاد و در دوره هخامنشیان برای ساخت مهرهای سلطنتی بکار گرفته شده است.

علاوه بر صنعت چاپ انواع روش ها و تکنیک های جدید و مدرن نیز وارد صنعت چاپ شده اند و بدنبال آن انواع دستگاه های پیشرفته چاپی پا به عرصه وجود نهادند.

از جمله روش های جدید که بصورت گسترده در تمام دنیا مورد استفاده قرار می گیرد روش های زیر می باشند:

تاریخچه ی چاپ سابلیمیشن

سابقه ی چاپ سابلیمیشن به سال های ۱۹۲۹ و ۱۹۳۰ میلادی و به فردی به نام کارتاشوف بازمی گردد. اولین بارحدود ۱۲ سال قبل از توسعه ی مواد پلی اتیلن، تحقیقات درباره ی پلی استر و رنگدانه های سابلیمیشن توجه افراد زیادی را که در حوزه چاپ  فعال بودند بر روی نخ های نایلونی جلب کرد. دانشمندان انگلیسی با نام های وین فیلد و دیسکون در سال ۱۹۴۱ میلادی، توانستند مواد پلی اتیلن را به نخ های پلی استری تبدیل کنند که موجب ساخت اولین کارخانه ی تولید پلی استر با نام  IcIدر سال  ۱۹۴۶ شد که بعدها توسط شرکت دوپونت خریداری شد.

با توسعه ی تولید پارچه هایی با نخ پلی استر حوالی سال های ۱۹۵۰ میلادی، شرکت چاپ هنر دی میلانو، از کاغذ تمام پوششی، استفاده کرد که کل سطح این کاغذ با خمیری پوشیده شده بود. با استفاده از این کاغذ در سال ۱۹۵۷، شرکت فرانسوی فول دی پلاس، چاپ سابلیمیشن را بر روی پارچه ی نخ پلی استر اختراع کرد و از سال ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ میلادی چاپ سابلیمیشن به یک چاپ صنعتی تبدیل شد.

 

امکان ارسال نظر وجود ندارد!