عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی | عکاسی ارزان | چاپ و تبلیغات آریانوس | عکاسی حرفه ای

هنر عکاسی نیز مانند بسیاری از هنرهای دیگر، به منظور تشخیص آسان هر دسته، به شاخه های گوناگون تقسیم بندی شده است. عکاسی صنعتی ، طبیعت، معماری، حیات وحش، خبری، تبلیغاتی و تجاری از جمله شاخه های مختلف عکاسی می باشند.

در اینجا بخشی از کتاب عکاسی پیشرفته از مایکل لنگفورد را در زمینه مفهوم عکاسی صنعتی و تجاری برایتان نقل می کنیم.

مفهوم عکاسی صنعتی و تجاری

 

عکاسی صنعتی و تجاری شامل نیاز عمومی تجارت و صنعت به هنر عکاسی است. بسیاری از مشتریان این حوزه صاحبان مشاغلی در اطراف شما هستند.

طیف مشتریان آن از مشاورین حقوقی، بنگاه های معاملات ملکی، صنایع روشنایی محلی و انجمن های شهری گرفته تا کارخانجات بسیار عظیم و شرکت های ترکیبی بزرگ که در سطح بین المللی فعالیت دارند را شامل می شود.

برای نمایش یک وجهه عمومی خوب از شرکت، شما نیاز به ثبت روند تولید محصولات یا احداث ساختمانی جدید دارید. برخی از عکس ها همراه اطلاعیه رسمی در صفحات ویرایش شده مجلات چاپ می شوند و بعضی دیگر در کاتالوگ ها، بروشورها و گزارشات داخلی شرکت به چاپ می رسند.

ممکن است عکس ها عنصری اساسی در برنامه تعلیم کارمندان باشند، یا از آن ها به عنوان مدارک قانونی یا ثبت در آرشیو استفاده کرد. وقتی مشتری شما یک شرکت باشد گرفتن اطلاعات درباره وجهه شرکت و خط مشی تبلیغاتی آن بسیار مهم است.

به دلیل طیف گسترده موضوعاتی (تبلیغ سرویس ها و محصولات مختلف، روابط عمومی، پرتره کارمندان و غیره) که باید در عکاسی تجاری و صنعتی پوشش دهید، ممکن است مجبور به کار در محل یا استدیو باشبد و باید مهارت بسیار بالایی در چندین نوع عکاسی مانند طبیعت بی جان، عکاسی ویرایشی یا پرتره نگاری داشته باشید.

ارتباط استدیوهای بزرگ تجاری_صنعتی با روابط عمومی شرکت ها یک مجموعه کامل را ایجاد می کند. این امر گروه عکاسان، طراحان گرافیک، نویسندگان، مسئولین تبلیغات و بازاریاب ها را در کنار هم جمع می کند. نتیجه، یک گروه بسیار کامل است.

پیشرفت تصویرسازی الکترونیک موجب روی آوردن عکاسی کاتالوگ و بروشور به آن گشته و اغلب ضمیمه استدیوهای طراحی گرافیک شده است. اکنون برای تهیه صفحات چاپی به راحتی میتوان صفحه بندی ها را مستقیما از طریق کانال های انتشارات رومیزی تغذیه نمود.

تعداد بسیار کمی از شرکت های صنعتی دارای بخش کوچکی عکاسی اختصاصی هستند و یک یا دو کارمند عکاس را استخدام می کنند. به عنوان یک کارمند عکاس وابسته به کارفرمای خود ممکن است درگیر چند نوع عکاسی متفاوت شوید.

از آنجا که کارمندان عکاس برای یک شرکت خاص کار می کنند ناگزیر آگاهی کامل از رسانه مورد استفاده پخش تصاویر و خط مشی تبلیغاتی شرکت دارند.

به خاطر داشته باشید تمام شاخه های عکاسی اعم از پرتره، خبری، صنعتی و تجاری، تبلیغاتی، مد و فشن علاوه بر دانش کافی در زمینه شناخت دوربین، نور و زاوایای مختلف نور، نیازمند به کارگیری قدرت خلاقیت و ایده پردازی می باشد.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!