سئوالات متداول

تفاوت چاپ افست و دیجیتال چیست؟

چاپ دیجیتال در مقایسه با چاپ افست هزینه بیشتری دارد ولی در زمان کوتاهتری به کارفرما تحویل داده می‌شود. چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست برای تیراژ های پائین به صرفه تر می باشد. از نظر کیفیتی هر دو در یک سطح هستند و فقط جنس رنگ مورد استفاده در آنها با هم متفاوت است.

حداکثر سایزی که دستگاه های دیجیتال قابلیت چاپ دارند؟

ابعاد ۳۱-۴۵ سانتی متر که اصطلاحا به آن A3+ گفته میشود و از هر طرف نیز ۱ سانت لبه کاغذ می باشد که چاپ نمیشود بعضی از دستگاه های دیجیتال قابلیت چاپ تا سایز ۳۳-۴۸ را نیز دارا می باشند.

دستگاه های دیجیتال تا چه گرماژی را می توانند چاپ کنند؟

این دستگاه ها قابلیت چاپ تا گرماژ ۲۵۰ را دارا می باشد و قابلیت چاپ کاغذ بافت دار و لیبل را دارا می باشند

فضاهای رنگی(مود) RGB و CMYK به چه معنا هستند و در طراحی و چاپ هر کدام چه معنای خاصی دارند و باید از کدام فضای رنگی در چاپ استفاده شود؟

(RGB (RED-GREEN-BLUE: نورهای فزآینده اند که با ترکیب با ترکیب به رنگ سفید می رسند، هم چون نور روز در سیستم رنگ RGB گستره بیشتری از رنگ وجود داردو در کلیه سیستم های نوری قابل استفاهده است همچون دوربین های دیجیتال، انواع نمایشگرهای نوری:مانیتور، تلویزیون، سیستم های چاپ عکس دیجیتال و …
CMYK (CYAN-MAGENTA_YELLOW_BLACK) : نورهای کاهنده که در ترکیب به رنگ سیاه می رسند.
این مود رنگی (CMYK) ، رنگ هایی هستند که در چاپ افست استفاده می شوند و بر روی کاغذ چاپ می شوند. در واقع رنگ مرکب های چهار رنگ سیستم افست هستند.
بهتر است از ابتدا برای تصاویری که قرار است چاپ افست شوند با این فرمت کار شود.چون در صورتی که تصحیح رنگ با RGB باشد و پس از انجام کار به CMYK تبدیل شود در تصحیح رنگ دچار مشکل می شوید و به رنگ صحیح برای چاپ نمی رسیم.

چه نکاتی در طراحی مهم است؟

  • سایز استاندارد کارت ویزیت ۸.۵×۴.۸ و کارت های لمینت مات و براق ۹×۶ می باشد.
  • رزولیشن با Dpi آن باید ۳۰۰ باشد.
  • کلیه نوشته های ریز حتما باید تک رنگ باید.
  • فرمت رنگی را حتما CMYK تعریف کنید.
  • فایل هایی را که در نرم افزار فتوشاپ طراحی نموده اید به صورت ۸bit ذخیره نمایید.
  • حداقل ۳ میلیمتر از هر طرف در کارت های معمولی و ۵ میلیمتر در کارت های لمینت مات، براق و تراکت ها به عنوان فاصله برش لحاظ نمایید.

چگونه فایل خود را ارسال نماییم؟

جهت ارسال طرح انواع سفارشات چاپی با مراجعه به قسمت نحوه ارسال اینترنتی سفارشات با استفاده از ایمیل های موجود در آن قسمت فایل خود را ارسال نمایید.
لطفا جهت ارسال کارت ویزیت و یا فرم های شیت عمومی، حتما فایل ارسالی را به نام خود جنس سفارش نامگذاری نمایید و ۱ رو بودن و یا دورو بودن آن را نیز مشخص نموده و علاوه بر آن به صورت ۱-۱ و ۲-۱ مشخص نمایید.

مثال :
به عنوان مثال کارت ۲ رو با روکش سلفون مات را به صورت ((سلفون مات ۲ رو ۱-۱) و (سلفون مات ۲ رو ۲-۱)) مشخص نمایید.

مشخصات فایل ارسالی چگونه باشد؟

فایل ارسالی باید بصورت فرمت های عکس jpg,gif,bmp,jpeg باشد.
اگر تعداد فایل های شما زیاد می باشد می توانید آنها را بصورت فشرده با فرمت های Zip و Rar تبدیل کنید و بعد ارسال نمایید.
اگر از حالت فشرده استفاده نمیکنید و تعداد فایل شما نیز بیش از یک عدد می باشد می توانید فایل های خود را بصورت جداگانه در چند ایمیل ارسال نمایید.

فایل فشرده چیست؟

این فایل به این صورت می باشد که مثلا عکس های خود را داخل یک پوشه قرار می دهید و بعد با نرم افزار های Winzip یا Winrar پوشه را فشرده میکنید تا حجم آن کم شود و بتوانید چند فایل را نیز ارسال نمایید.

کیفیت محصولات چاپی به چه صورت است؟

در این مجموعه از به روزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه های صنعت چاپ جهت تولید محصولات چاپی شما استفاده می‌شود که مطابق با کلیه استانداردهای چاپی می باشد.

چه محصولاتی را می توان سفارش داد؟

شما به سادگی می‌توانید تمامی نیاز های طراحی و چاپ خود مانند کارت ویزیت، تراکت، بنر، پوستر و … را از طریق این سامانه رفع کنید.

برای چاپ طرح آماده ندارم چه کاری باید انجام بدم؟

• استفاده از طراحی آنلاین روی وب سایت
• تماس با بخش فروش جهت ثبت سفارش و دریافت خدمات طراحی توسط واحد طراحی آریانوس

چگونه می توانیم سفارش خود را دریافت نماییم؟

مجتمع چاپ و تبلیغات آریانوس سفارشات را در شهر تهران از طریق پیک برای شما ارسال می‌کند. در صورت ارسال سفارشات به شهرستان، محموله شما با توجه به نوع کار، وزن، حجم و تعداد محصول براساس مناسب ترین قیمت و امن ترین روش از طریق شرکت تیپاکس و یا باربری ارسال می گردد. بدیهی است که ارسال به وسیله باربری تا محل شما امکان پذیر نمی‌باشد. لذا، هزینه ارسال محموله به عهده مشتری خواهد بود.

زمان تحویل چاپ چگونه محاسبه می‌شود؟

اگر در هنگام ثبت سفارش و مشاهده توضیحات محصول مورد نظر به زمان تحویل توجه کنید، تعداد روز کاری که برای محصول در نظر گرفته شده را می‌توانید ملاحظه کنید. در واقع کار از زمان پرداخت و تائید طراحی توسط شما شروع شده و راس همان روز مقرر برای شما ارسال می‌شود. توجه داشته باشید که روزهای پنج‌شنبه، جمعه و روزهای تعطیل جز روزهای کاری محاسبه نمی‌شوند.

چرا برش ها در چاپ عمومی با ۱ الی ۲ میلیمتر اختلاف صورت می‌گیرد؟

علت اینکه ۱ الی ۲ میلیمتر اختلاف در سایز طراحی و سایز بعد از برش وجود دارد این است که در چاپخانه‌ها برای چاپ عمومی تعداد زیادی کارت همزمان در زینک دستگاه قرار می‌گیرد و بعد از چاپ به وسیله تیغ مخصوصی از هم جدا می‌شوند.

رعایت فاصله ها سبب می‌شود که اگر برش توسط تیغ به صورت کاملاً دقیق صورت نگیرد قسمت‌های اصلی کارت از بین نرود.

برای طراحی پاکت نامه چه نکات مهمی را باید در نظر گرفت؟

  1. ابعاد پاکت خود را منطبق بر نقشه مونتاژ تنظیم کنید.
  2. برای کل قسمت های پاکت یک فایل ارسال کنید.
  3. لب چسب پاکت باید سفید (بدون رنگ) باشد تا صحافی پاکت به درستی انجام شود.
  4. درب پاکت باید نسبت به پشت پاکت به صورت وارونه مونتاژ شود.

برای گرفتن راهنمای بیشتر می‌توانید به بخش راهنمای ارسال فایل مراجعه فرمایید.

جواب سئوالات خود را دریافت نکردید؟!

با کارشناسان ما تماس بگیرید

پشتیبانی نیاز دارید؟

با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و یا با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.   ۶۶۱۷۶۶۲۵ – داخلی ۴۱ و ۲۰