شناخت پر کاربردترین کارت ویزیت ها


شناخت پر کاربردترین کارت ویزیت ها از سوی شما باعث می‌شود تا بتوانید تصمیم بگیرید که مطابق سلایق مشتریانتان چه نوع کارت ویزیتی را باید انتخاب نمایید.

جنس کارت های ویزیت معمولاً شامل لمینت، شیشه ای، PVC، بافت دار، سلفون و معمولی می شود. جنس های دیگری همچون چوبی یا حتی فلزی هم در برخی از نقاط جهان استفاده می شوند اما نمونه های ذکر شده از پرکاربردترین هاست.

کارت ویزیت لمینت

پوشش لمینت در کارت ویزیت به این صورت است که یک پوشش پلاستیکی بر روی کارت کشیده می شود تا رنگ و شکل کارت حفظ شود. این روکش ممکن است مات و یا شفاف باشد، برجسته باشد و یا معمولی.

شیشه ای

کارت ویزیت شیشه ای هم همانطور که از اسمش پیداست شفاف است که درصد این شفافیت ممکن است متفاوت باشد. جنس این نوع کارت نیز PVC است.

PVC

اگر دوست دار محیط زیست هستید و کارت ویزیتی محکم و ضد آب میخواهید این نوع کارت ویزیت را به شما پیشنهاد می‌کنم. پی.وی.سی درواقع نوعی پلاستیک به شمار می‌آید که صد در صد مورد بازیافت است و همه شما حداقل یکبار به آن دست زده اید زیرا که جنس خیلی از کارت های هوشمند از همین جنس است. کارت ویزیت پی.وی.سی معمولا یا به صورت براق، یا مات و یا به شکل متالیک تولید می‌شود.

بافت دار

استفاده از این نوع کارت ها به تازگی درحال افزایش است مخصوصاً اگر صاحب یک فروشگاه و یا تولیدی لباس هستید. کارت ویزیت بافت دار را معمولاً به کتان نیز میشناسند که ممکن است چنس کتان آن متفاوت باشد.

سلفون

سلفون نیز همانند لمینت یک نوع روکش است که انواع مختلفی از جمله سلفون مات، سلفون براق و همچنین مخملی دارد. سلفون مات مخملی از جمله کارت هایی است که با دست کشیدن روی آن حس نرمی خاصی به شما منتقل می‌شود و حس خوشایندی دارد.

معمولی(بدون روکش)

از کارت ویزیت های بدون روکش برای کارهایی استفاده می‌شود که نیاز به نوشتن روی کارت به صورت دستی باشد. مثلا اگر نیاز است کد بازاریابی یا چیزی شبیه به این را روی کارت ویزیت خود بنویسید، استفاده از این نوع توصیه می‌شود.

ابعاد معمول کارت ویزیت ها

کارتهای ویزیت در ابعاد مختلف به چاپ می رسند که متداول ترین آن 9×6 و 4.8×8.5 هستند. اما سایزهای 5×5، گرد و حتی هرشکلی که شما می خواهید نیز می توانید سفارش دهید. با توجه به چاپخانه ای که با آن همکاری می‌کنید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!