کارت ویزیت

کارت ویزیت برای اولین بار توسط، بازرگانان چینی در قرن ۱۵ مورد استفاده قرار گرفت، اما تاریخچه نمونه‌های امروزی‌تر کارت ویزیت را باید در قرن ۱۷ میلادی در اروپا یافت. شاهزادگان کشور فرانسه در قرن ۱۷، هنگام ملاقات با اشراف‌‎زاده‌ای دیگر مشخصات و خلاصه‌ای از سوابق خود را روی کاغذی می‌نوشتند و آن را خیلی رسمی و محترمانه توسط خدمتکار خود به منزل او می‌فرستادند. ظاهر این کارت‌ها، طلاکوب و دارای حروف چاپی بود. البته طبیعتاً این کار در بین اقشار سطح بالای جامعه متداول شد و بعد‌ها به صورت کارت ویزیت درآمد. اندازه این کارت‌ها کوچک‌تر از کف دست بود و معمولا روی مقوایی براق، حکاکی یا چاپ می‌شد.

مزایای تکنولوژی بر صنعت چاپ کارت ویزیت

تکنولوژی به طراحی کارت ویزیت خلاقیت بخشیده است. رنگ، سایز، کیفیت، کیفیت چاپ، چهار معیار کلیدی است که این صنعت، از تکنولوژی به ارث برده است. شما هم می توانید از این مزایا به نفع کسب و کار خود استفاده کنید.

اهمیت کارت ویزیت ها چیست؟

کارت ویزیت ابزاری است که با آن اطلاعاتی مختصر از کسب و کار خود مانند نام برند، شماره تماس، آدرس سایت، آدرس ایمیل، آدرس پستی را در آن درج کرده و در ابعاد کوچک و در اشکال مختلف می توان به چاپ رساند که امروزه با وجود روی کار آمدن دستگاه های پیشرفته چاپ این کار به سهولت انجام می گیرد.

علاوه بر اینکه چاپ کارت ویزیت اطلاعات شما را با مخاطب به اشتراک می گذارد. می تواند هویت، برند و حرفه ای بودن شرکت و یا کسب و کار شما را نشان دهد.

کارت ویزیت برای تمام کسب و کارها ضروری هستند. همچنین ملموس بودن آن ها همراه با یک طراحی خلاقانه باعث می شود مشتری ها شما را به خاطر بسپارند.

برای طراحی و چاپ کارت ویزیت عموما از سایزهای متعارف و استاندارد استفاده می شود ولی با توجه به نوع کاربرد کارت از سایزهای دیگر نیز استفاده می شود.

سایزهای استاندارد:

  • Iran = 85 x 48 mm
  • United States, Canada = 89 x 51 mm
  • United Kingdom, Italy, France = 85 x 55 mm
  • Russia, Argentina, India, Brazil = 90 x 50 mm
  • Australia, Denmark, Sweden = 90 x 55 mm
  • Japan = 91 x 55 mm
  • Hong Kong, China, Malaysia = 90 x 54 mm

لطفاً قبل از سفارش توضیحات ارائه شده را کاملاً مطالعه بفرمایید.