فلکسی فیس


فلکسی فیس (Flex – FLEXI) یا فلکس، متریـالی است که برای اولین بار در کشور های چین و کُره به تولید رسید که نوع کُره ای آن از بهترین نوع روکش تابلو فلکس محسوب می شود.

انواع چينی فلکسی ها معمولا ۱۸ اُنس و نوع كُره ای آن  ۲۰ اُنس مي باشد.

یکی از مزایای تابلو های فلکسی مقاومت در برابر نور آفتاب و گرمای شدید می باشد که همین آیتم باعث شده تابلو فلکس در تمام مناطق و شرایط جوی مورد استفاده قرار بگیرد.

مراحل ساخت تابلو فلکسی

۱- طراحی تابلو که توسط طراحان گرافیک و بیشتر توسط نرم افزار فتوشاپ صورت می گیرد.

۲- چاپ طرح بر روی متریال فلکسی که توسط دستگاه‌های چاپ out door صورت می گیرد.

۳- درست کردن قاب پروفیلی که فلکسی بر روی آن نصب می شود.

۴- مرحله نور پردازی : به سه طریق نصب مهتابی بر روی ورقهای گالوانیزه که اصطلاحاً سینی مهتابی گفته می‌شود  و بصورت کشوئی در قاب پروفیلی قرار می گیرد یا نصب پرژکتور بر روی کار یا نصب ال ای دی  در پشت کار صورت می گیرد. در صورتی که نور پردازی از روی فلکسی صورت گیرد، می توان عمق تابلو را به  ۳ یا ۷ سانتی متر کاهش داد و هم می توان بجای فلکس از بنر با انس بالا (۱۳ انس) استفاده نمود.

مشخصات بنر

بنر نيز مثل فلكسی دو نوع چينی و كُره ای دارد و  هر دو نوع آن گراماژی بین هشت اُنس تا سيزده اُنس را دارند.

تفاوت بنر چينی با بنر كُره ای

تفاوت آن ها در كيفيت چاپ و مقاومت بنر است، بنر كُره ای از كيفيت چاپ بالا و همچنين مقاومت بالاتری نسبت به بنر چينی برخوردار است، بنرهايی كه برای استفاده معمولی ميباشد معمولا ده اُنس چاپ مي شوند ولی اگر بنر را برای تابلوهای سر در فروشگاه استفاده مي كنيد كه قرار است نور از جلو داشته باشند ، توصيه ميشود از بنر سيزده اُنس استفاده كنيد.

تفاوت چاپ فلکسی با بنر

فلکسی معمولا کمی تیره تر از بنر چاپ می شود، دلیلش هم به خاطر  وجود لامپ مهتابی داخل تابلو است، چنانچه فلکسی مانند بنر چاپ شود در طول شب که مهتابی داخل تابلو روشن می شود، کار چاپ شده شما تا حد زیادی بی حال و بی رنگ و رو  خواهد شد.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!