فلکسی فیس


فلکسی فیس (Flex – FLEXI) یا فلکس، متریـالی است که برای اولین بار در کشور های چین و کُره به تولید رسید که نوع کُره ای آن از بهترین نوع روکش تابلو فلکس محسوب می شود.

انواع چینی فلکسی ها معمولا ۱۸ اُنس و نوع کُره ای آن  ۲۰ اُنس می باشد.

یکی از مزایای تابلو های فلکسی مقاومت در برابر نور آفتاب و گرمای شدید می باشد که همین آیتم باعث شده تابلو فلکس در تمام مناطق و شرایط جوی مورد استفاده قرار بگیرد.

مراحل ساخت تابلو فلکسی

۱- طراحی تابلو که توسط طراحان گرافیک و بیشتر توسط نرم افزار فتوشاپ صورت می گیرد.

۲- چاپ طرح بر روی متریال فلکسی که توسط دستگاه‌های چاپ out door صورت می گیرد.

۳- درست کردن قاب پروفیلی که فلکسی بر روی آن نصب می شود.

۴- مرحله نور پردازی : به سه طریق نصب مهتابی بر روی ورقهای گالوانیزه که اصطلاحاً سینی مهتابی گفته می‌شود  و بصورت کشوئی در قاب پروفیلی قرار می گیرد یا نصب پرژکتور بر روی کار یا نصب ال ای دی  در پشت کار صورت می گیرد. در صورتی که نور پردازی از روی فلکسی صورت گیرد، می توان عمق تابلو را به  ۳ یا ۷ سانتی متر کاهش داد و هم می توان بجای فلکس از بنر با انس بالا (۱۳ انس) استفاده نمود.

مشخصات بنر

بنر نیز مثل فلکسی دو نوع چینی و کُره ای دارد و  هر دو نوع آن گراماژی بین هشت اُنس تا سیزده اُنس را دارند.

تفاوت بنر چینی با بنر کُره ای

تفاوت آن ها در کیفیت چاپ و مقاومت بنر است، بنر کُره ای از کیفیت چاپ بالا و همچنین مقاومت بالاتری نسبت به بنر چینی برخوردار است، بنرهایی که برای استفاده معمولی میباشد معمولا ده اُنس چاپ می شوند ولی اگر بنر را برای تابلوهای سر در فروشگاه استفاده می کنید که قرار است نور از جلو داشته باشند ، توصیه میشود از بنر سیزده اُنس استفاده کنید.

تفاوت چاپ فلکسی با بنر

فلکسی معمولا کمی تیره تر از بنر چاپ می شود، دلیلش هم به خاطر  وجود لامپ مهتابی داخل تابلو است، چنانچه فلکسی مانند بنر چاپ شود در طول شب که مهتابی داخل تابلو روشن می شود، کار چاپ شده شما تا حد زیادی بی حال و بی رنگ و رو  خواهد شد.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!