۴ مزیت مهم چاپ و بسته بندی محصولات

4 مزیت مهم چاپ و بسته بندی محصولات

در دنیای امروز، چاپ و بسته بندی نقشی فراتر از محافظت از محصول ایفا می کنند چرا که دو عنصر مهم در توسعه و بازاریابی به شمار می آیند و به طور مستقیم با هم در ارتباط هستند. در این بخش به بررسی ۴ مزیت مهم چاپ و بسته بندی محصولات خواهیم پرداخت.

در حقیقت در حال حاضر، چاپ و بسته بندی بعنوان سفیران یک برند، اولین نقطه تعامل میان محصول و مشتری هستند. یک بسته بندی جذاب همراه با چاپ  با کیفیت می تواند توجه مشتری را جلب کرده، حس کنجکاوی او را برانگیخته و در نهایت منجر به خرید شود. در مقابل نیز، یک چاپ و بسته بندی نامناسب می تواند تصویری منفی از برند در ذهن مشتری ایجاد کرده و او را از شمادلزده و به سمت رقبای شما سوق دهد.

بدین ترتیب برای جلب توجه و ترغیب افراد به خرید محصول، باید از یک بسته بندی جذاب و منحصر به فرد و در عین حال خلاقانه و متمایز استفاده کرد. چاپ و طراحی بسته بندی، از جمله فاکتور‌هایی است که در افزایش و حفظ وفاداری مشتریان به محصول بسیار تاثیرگذار می باشد. چاپ به عنوان یکی از ابزارهای اصلی و تاثیرگذار برای برندینگ، تبلیغات و نمایش محصولات به مشتریان شناخته می شود.

چاپ و بسته بندی | چاپ با کیفیت | بسته بندی با کیفیت | بسته بندی مناسب | چاپ اختصاصی | چاپ سفارشی | بهترین خدمات چاپی

۴ مزیت مهم چاپ و بسته بندی محصولات

در صنعت بسته بندی، چاپ یکی از عوامل مهم در جذب مشتریان و افزایش فروش است چرا که وظیفه اطلاع رسانی درباره محصول، نام برند و ایجاد ارتباط با مشتریان را بر عهده دارد. بدین ترتیب چاپ و بسته بندی در فرآیند تولید و عرضه محصولات ارتباط مستقیمی با یکدیگر برای حفاظت و تبلیغات و جذب مشتریان دارند.

در زیر به مهمترین فواید چاپ و بسته‌بندی اشاره می کنیم:

۱. شناسایی برند و جلب توجه مشتریان

اولین قدم در فروش هر محصولی، جلب توجه مشتری است؛ بنابراین اولین و مهمترین مزیت چاپ و بسته‌بندی امکان ایجاد شناخت و برندسازی محصول است که با یک طراحی مناسب و چاپ لوگوی شرکت یا محصول، باعث جلب مشتری و در نتیجه افزایش فروش آن محصول می شود.

استفاده از یک طراحی جذاب، تصاویر زیبا، رنگ‌های خاص و شیوه نمایش مناسب و در نهایت یک بسته بندی خلاقانه می‌تواند محصول شما را از میان انبوه محصولات مشابه متمایز کرده، مشتری را به سمت خود بکشاند و به ارزش محصول شما بیافزاید.

تصور کنید در حال قدم زدن در راهروی یک فروشگاه هستید، با انبوهی از محصولات مشابه روبرو می شوید. ناگهان، بسته بندی محصولی نظر شما را جلب می کند. رنگ ها، تصاویر و طراحی آن منحصر به فرد و جذاب است، احتمال اینکه به سراغ آن محصول بروید و اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنید، بسیار زیاد است. حتی در پاره ای از موارد شاید نیازی به خرید آن محصول نداشته باشید اما آن را خریداری کنید.

۲. انتقال پیام برند و تفکیک از رقبا

در بازار پر رقابت امروز، داشتن چاپ با کیفیت و یک بسته‌بندی مناسب می‌تواند محصول شما را از رقبا متمایز کرده و این امکان را به شما می‌دهد که برند خود را تبلیغ و مشتریان را جلب خود کنید.

بسته بندی، فرصتی عالی برای انتقال پیام برند به مشتریان است. رنگ ها، فونت ها، تصاویر و سایر عناصر بصری که در بسته بندی استفاده می شوند، باید با هویت و ارزش های برند شما همخوانی داشته باشند.

فرض کنید بسته بندی محصول شما با رنگ های شاد و تصاویری از افراد شاد و خندان طراحی شده باشد. این پیام را به مشتری القا می کند که محصول شما شادی آور و مفرح است. از سوی دیگر، اگر بسته بندی محصول شما با رنگ های تیره و تصاویری از افراد جدی طراحی شده باشد، پیامی متفاوت را به مشتری منتقل می کند.

۳. ارتقاء اعتبار برند و افزایش ارزش محصول

چاپ و بسته‌بندی مناسب باعث ایجاد تصویر مثبتی از برند شما در ذهن مشتریان می شود. اگر بسته‌بندی شما با کیفیت و جذاب باشد، مشتریان شما را به عنوان یک برند مورد اعتماد می‌شناسند.

بسته بندی باکیفیت می تواند ارزش محصول را در نظر مشتری افزایش دهد. مشتریان حاضرند برای محصولی که بسته بندی جذابی دارد، پول بیشتری بپردازند.

فرض کنید دو بطری شامپو را با محتوای مشابه مشاهده می کنید. یکی از بطری ها با بسته بندی ساده و بی رنگ و دیگری با بسته بندی شیک و رنگارنگ عرضه می شود،  احتمال اینکه شما بطری دوم را که بسته بندی جذاب تری دارد، انتخاب کنید، بسیار زیاد است.

۴. توسعه بازارهای جدید

با چاپ و بسته‌بندی مناسب، می‌توانید به بازارهای جدید راه پیدا کرده و کسب و کار خود را گسترش دهید و محصولات خود را به مشتریان جدید نیز معرفی کنید.

چاپ و بسته بندی | چاپ با کیفیت | بسته بندی با کیفیت | بسته بندی مناسب | چاپ اختصاصی | چاپ سفارشی | بهترین خدمات چاپی

علاوه بر موارد بالا، داشتن یک بسته بندی مناسب

  • بسته بندی باید از محصول در برابر آسیب های فیزیکی، رطوبت، نور و سایر عوامل خارجی محافظت کند. بسته بندی نامناسب می تواند منجر به فاسد شدن، تغییر طعم یا ظاهر محصول شود و در نهایت به ضرر برند شما تمام شود.
  • چاپ اطلاعات تغذیه‌ای و راهنمایی ها درباره مواد تشکیل‌دهنده، چگونگی مصرف، و اطلاعات مربوط به تاریخ انقضاء به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری مناسبی در مورد خرید محصول بگیرند.
  •  مدیریت انبار با یک بسته‌بندی مناسب، محکم و منظم باعث حفظ کیفیت محصولات و کاهش ضایعات می شود.
  • کاهش تأثیرات زیست محیطی با استفاده از بسته‌بندی قابل بازیافت یا کم‌مصرف و مواد ارگانیک، به کاهش آلودگی محیط زیست نیز کمک می کند.

 

چاپ با کیفیت و بسته بندی مناسب در وهله اول باعث جلب اعتماد و در وهله دوم باعث افزایش وفاداری مشتری می شود. یک بسته بندی با کیفیت نشان دهنده  تعهد و توجه برند به جزئیات و کیفیت کار می باشد. مشتریانی که از کیفیت چاپ و بسته بندی محصولات شما راضی باشند، به برند شما وفادار خواهند ماند و در آینده نیز از محصولات شما خرید خواهند کرد.

 

بدین ترتیب با توجه به اهمیت چاپ با کیفیت در تبلیغات و همچنین با در نظر گرفتن مزیت های چاپ و بسته بندی محصول، سرمایه گذاری در چاپ و بسته بندی با کیفیت می تواند به نفع برند شما باشد و به شما در دستیابی به اهداف بازاریابی و فروش خود کمک کند.

چاپ و تبلیغات آریانوس ارائه دهنده بهترین خدمات چاپی و همچنین چاپ با کیفیت تضمینی، با امکان هر نوع سفارش سازی اختصاصی برای مشتریان عزیز می باشد. ما با در نظر داشتن حداقل قیمت، کیفیت مطلوب و چاپ اختصاصی با ایده های خلاقانه در کنار شما برای معرفی بهتر کسب و کارتان هستیم.

برگرفته از

 reasons why packaging is important

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید