ابعاد جهانی پوستر


ابعاد جهانی پوستر به شرح زیر است:

اندازه پوستر های کوچک

به این سایز نیم قطع (Tabloid) یا ASNI B نیز گفته می‌شود.ابعاد این پوستر۴۳۰ در ۲۸۰ میلی مترمی باشد که در واقع کوچک ‌ترین اندازه پوستر استاندارد است. پوستر‌هایی با این ابعاد برای آگهی‌ها، تابلو اعلانات و در کل برای معرفی کسب و کار‌هایی که قصد ندارند پوستر تبلیغاتی بزرگ و جاگیری داشته باشند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اندازه پوستر های متوسط

این سایز با نام C نیز مشهور شده است و در ابعاد ۶۱۰ در ۴۶۰ میلی متر و برای طراحی‌های مینیمال و حاوی نوشته‌های کم پیشنهاد می‌شود. پوستر‌هایی با این اندازه‌ را معمولا بیشتر به صورت تبلیغات در خوابگاه‌های دانشجویی، مطب دکتر‌ها و تابلو اعلانات می‌بینیم.

اندازه پوستر های بزرگ

این ابعاد را با نام D نیز می ‌شناسند و ابعاد آن ۹۱۰  در ۶۱۰ میلی متر است و رایج ترین سایز برای طراحی پوستر می باشد. این پوستر ها در محیط‌های بیرونی، نمایشگاه‌های تجاری و سالن‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین اندازه پوستر فیلم‌های کوچک و نه چندان معروف که به طرفداران اهدا می شود نیز چنین ابعادی دارد.

اندازه پوستر فیلم ها

پوستر فیلم ها بسته به مکان موردنظر به دو دسته تقسیم می شوند:

  • یک نوع پوسترهایی که برای سالن های تئاتر و یا تبلیغات فیلم چاپ می‌شوند. این گونه پوستر‌ها برای تبلیغات فیلم رسمی تر به نظر می‌آیند و سایز آنها ۱۰۱۶ در ۶۸۶ میلی متر می باشد.
  • پوستر‌های فیلم برای ایستگاه‌های اتوبوس یا مترو – معمولاً در ابعاد ۱۵۲۴ در ۱۰۱۶ میلی متر چاپ می‌باشد.

توجه به نکاتی در طراحی پوستر

  • عنوان

عنوان، بزرگترین و اصلی ترین المان در پوستر است که علاوه بر خوانایی باید خاص باشد و توجه مخاطب را به خودش جلب کند.

  • جزئیات

این اطلاعات باید به صورت مختصر بیان شوند و اندازه آن را باید به اندازه نصف عنوان قرار دهید.

  • نوشته های ریز پوستر

این نوشته ها حاوی هر اطلاعاتی که طراح فکر می کند باید به پوستر اضافه شود، است و برای آنها کوپکترین سایز را در نظر می گیرد.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!