چاپ و طراحی سررسید

چاپ سررسید وزیری , سررسید وزیری اختصاصی و سررسید وزیری مرغوب

سررسید به دو دسته اختصاصی و عمومی تقسیم می شود.

سررسیدهای اختصاصی با طراحی و متریال های دلخواه شما تولید می شود.

چاپ روی جلد سررسیدهای عمومی دو نوع می باشد:

چاپ لیزر و چاپ داغی

در چاپ لیزر متن و طرح بر روی جلد سررسید و بر روی پلاک حک می شود.

چاپ داغی و یا طلا کوب روی جلد سررسید انجام می شود که نحوه انجام آن با ساخت کلیشه و با استفاده از شبرنگ می باشد. چاپ داغی بر روی جلد، به صورت نقش برجسته انجام می شود.

در چاپ لیزر و چاپ داغی دقت کنید که محتوا و اندازه متن خیلی ریز نباشد. زیرا هرچقدر متن و محتوا کوچک و ریز باشد از کیفیت چاپ کم می شود.

در همه سررسیدها چاپ افست انجام می شود.

طراحی داخلی صفحه

صفحات داخلی سررسید لت نام دارد که طراحی صفحات آن منوط به اندازه و مدل سررسید ( وزیری، اروپایی، رقعی، خشتی ) انجام می شود.

انواع جلد سررسید

جلد گالینگور که بهترین نوع چاپ بر روی این جلد چاپ سیلک، طلا کوب و حک لیزر می باشد.

جلد سلفون بر روی این نوع جلد روی گلاسه و به صورت چاپی کار میشود.

جلد جیر نیز حک لیزر، چاپ طلا کوب و چاپ سیلک انجام می شود.

جلد چرم بهترین طراحی برای جلد چرم چاپ داغی، طلا کوب و چاپ سیلک  می باشد.

 

انواع صحافی سررسیدها

فنر دوبل

ته دوخت

کلاسوری

بهترین نوع صحافی ته دوخت می باشد.

* به سررسید کلاسوری، ارگانایزر نیز می گویند و به عنوان سررسید لوکس و لاکچری شناخته می شود.

در طراحی پلاک فقط از حک لیزر استفاده می شود، شما می توانید پلاک سررسید را به سلیقه خود در هر سایز و طرحی انتخاب کنید.

ابعاد سررسید

سررسید رحلی در ابعاد ۲۸*۲۱ تولید می شود. این سررسید به عنوان سررسید مدیران شناخته شده است و به دلیل هزینه بالای تولید در تیراژ پایین تولید می شود.

سررسید وزیری ابعادی در حدود ۱۷*۲۴ دارد که این سررسید در بین افراد مختلف به دلیل کاربرد بالای آن بسیار پرطرفدار است.

سررسید رقعی در ابعاد ۱۵*۲۱ تولید می شود که نسبت به سررسید وزیری کوچکتر و خوش دست تر است. این سررسید نیز در بین مشاغل کاربرد زیادی دارد.

سررسید اروپایی دارای ابعاد ۱۲*۲۱ است که همین عرض کم در این سررسید باعث شده است تا نسبت به سررسید رقعی و سررسید وزیری ظاهری شیک تر و خوش دست تری به خود بگیرد.

سررسید خشتی ابعاد این سررسید حدود ۲۰*۲۰ می باشد. البته این نوع سررسید به دلیل قیمت بالا در بین مردم عمومیت ندارد و بیشتر به عنوان سررسید اختصاصی تولید می شود.

سررسید پالتویی که ابعاد آن ۱۰*۱۷ می باشد. این سررسید به دلیل سایز کوچکی که دارد در جیب کت یا کیف های کوچک جا می شود و به دلیل فضای زیادی برای یادداشت دارد جزو سررسیدهای پر طرفدار می باشد.

سررسید دستیار که دارای ابعاد ۱۲*۱۷ می باشد، این سررسید مانند قطع پالتویی ابعاد کوچکی دارد و مانند قطع رقعی مناسب برای نوشتن یادداشت است.

چاپ سررسید اختصاصی

برای سررسیدهای اختصاصی می توانید ساختار، طراحی روی جلد، طراحی صفحات داخلی، ابعاد دلخواه، رنگ و جنس کاغذ را به سلیقه و مناسب با شرکت و یا سازمان خود طراحی کنید.

می توانید برای هماهنگ سازی و یکپارچگی در شرکت یا سازمان سررسیدهای اختصاصی را مطابق با رنگ و آرم ست اداری خود طراحی کنید.

برای سررسیدهای اختصاصی، روبان و پلاک اختصاصی نیز طراحی می شود.

سررسیدهای لوکس و لاکچری

سررسیدهای ارگانایز که اغلب آن ها را با نام کلاسوری یا کیفی می شناسند، مناسب ترین گزینه به عنوان سررسیدهای لوکس و لاکچری هستند.

این سررسیدها کیفی یا کلاسوری علاوه بر تقویم همراه، بستگی به نوع انتخاب شما اکسسوری های دیگری از لوازم اداری مانند خودکار، جای ماشین حساب، جای تلفن همراه و … را دارند.

این سررسیدها نیز به عنوان سررسید مدیریتی معروف هستند.

سفارش و چاپ سررسید

همانطور که می دانید چاپ سررسید و اهدا آن به مشتریان و همکاران، نوعی تبلیغ برای معرفی برند شما به منظورادامه همکاری یا جذب مخاطبین بیشتر می باشد.

در مجتمع چاپ و تبلیغات آریانوس هزینه چاپ سررسید اختصاصی تمام شده برای شما، به مراتب بسیار ارزان تر و با کیفیت تر از چاپ سررسید عموم خواهد بود.