جعبه و کارتن

تاریخچه و شکلگیری جعبه های مقوایی

جعبه‌های انعطاف‌پذیر مقوایی که با کاغذ رنگی و یا پارچه پوشیده می‌شد اولین نوع از بسته بندی با جعبه مقوایی بود که بازرگانان برای فروش محصولات لوکس از آن‌ها استفاده می‌کردند. در اواخر قرن ۱۹ در فرانسه جعبه‌های کاغذی بسیار زیبا ساخته می‌شد که برای گذاشتن کلاه، عطر و لوازم تزئینی خانم‌ها طراحی می‌شدند.

در آلمان و انگلیس اسباب بازی‌ها در جعبه مقوایی با برچسب‌های رنگی بسته‌بندی می‌شدند. در ایالات متحده اولین جعبه‌های مقوایی در بوستون به سال ۱۸۳۹ و توسط کول اندرودنیس ساخته می‌شد؛ که نام دنیرن هنوز تداعی کننده بسیاری از محصولات کاغذی است.

در سال ۱۸۷۹، مطبه‌چی، در بروکلین به نام رابرت‌گیر مشغول وارسی بسته چاپ شده‌ای بود که از خاطرش گذشت که ممکن است با ساخت قالب پرسی و اعمال فشار، مقوا را بریده و بر آن‌ها خط‌ تا بیندازد. فکر رابرت گیر آغاز پیدایش، جعبه‌ای تا شده بود. از آن پس جعبه‌های انعطاف‌پذیر در طرح‌های جدید و جالبی به وجود آمدند و گستره استفاده از آن‌ها توسعه یافت که از جمله علل آن در ذیل آورده شده است.

بسته بندی در عصر حاضر

طراحی بسته بندی در عصر حاضر یکی از پیچیده ترین و جذاب ترین نمونه های هنر طراحان است. بیشتر محصولات بدون بسته بندی شان بی معنی اند. امروزه شکل ظاهری و طراحی بسته بندی کالاها تأثیر بسیاری در مقبولیت و جذابیت کالا نزد مشتری در نگاه اول دارد. یکی از راه‌های بازاریابی شرکت‌ها، به اشتراک گذاشتن طراحی جعبه‌ها و نحوه بسته‌ بندی کالاهایشان در شبکه‌های اجتماعی است. این کار موجب بیشتر دیده شدن کالا و جلب توجه مشتریان می‌گردد.

سایز جعبه برای طراحی و چاپ با توجه به تعداد و یا حجم محصول، توسط کارشناسان ایده پردازان آریانوس محاسبه می شود .

لطفاً قبل از سفارش توضیحات ارائه شده را کاملاً مطالعه بفرمایید.