بازاریابی دیجیتال به بازرایابی هدفمند، قابل اندازه‌گیری و تعاملی محصولات و خدمات با استفاده از فن­آوری دیجیتال به منظور رسیدن به مشتری نهایی، بازاریابی دیجیتال گویند. بر طبق تعریف مؤسسه بازاریابی دیجیتال، بازاریابی دیجیتالی شامل به کارگیری و استفاده از انواع کانال‌ها و ابزار دیجیتالی در جهت ترفیع و ترویج فروش محصولات و خدمات به مشتریان است.

لازمه ترفیع برند استفاده از تکنیک‌های نوین رسانه­ های دیجیتال است به همین دلیل می‌توان با استفاده از ابزارهای بازاریابی دیجیتال به خوبی نام و نشان یک محصول یا خدمت را به خوبی به مشتریان هدف انتقال داد. یعنی در بازاریابی دیجیتال می‌توان علاوه بر ابزارهایی همچون تلفن همراه، تلویزیون و رادیو از اینترنت به عنوان یک رسانه ­ی ترفیع دهنده­ ی اصلی بهره برد.

بازاریابی دیجیتال شامل تکنیک‌های نوین بازاریابی اینترنتی مانند بهینه­ سازی موتورهای جستجو (SEO)، بازاریابی موتورهای جستجو و در نهایت لینک سازی است. بازاریاب با استفاده از روش‌های فوق به یک سایت تازه تأسیس اینترنتی کمک می‌کند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن تعداد بازدید کنندگان خود را افزایش داده و بتواند مشتریان بیشتری را به خود جلب کند. لازم است ذکر شود در بازاریابی دیجیتال از کانال­های غیر اینترنتی همانند تلفن همراه (استفاده از ابزارهایی همچون SMS و یا MMS)، بازاریابی رسانه­های اجتماعی همچون رادیو، نمایش تبلیغات تلویزیونی، کتاب‌های الکترونیکی، لوح­های فشرده­ی بازی و ... نیز استفاده می‌شود.

کانال های بازاریابی دیجیتال شامل :

    بازاریابی محتوا
    بازاریابی شبکه های اجتماعی
    بازاریابی ایمیلی
    بازاریابی موتور های جستجوگر
    روابط عمومی آنلاین
    ویدیو مارکتینگ
    اینفوگرافیک

تهران - خیابان انقلاب،خیابان 12فروردین،بین روانمهر و لبافی نژاد، نبش کوچه مینوئی،پلاک 199،طبقه 202166176625-66976740 art[@]ariyanoos.com